İstanbul’da Yılbaşı Nerede Kutlanır?

Pinterest LinkedIn Tumblr Google+ +

Türkiye’nin kültür ve eğlence başkenti İstanbul’da yılbaşı kutlamaları için birçok alternatif mevcut.

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yılbaşı kutlama hazırlıkları da tam gaz devam ediyor. Türkiye’nin kültür ve eğlence başkenti İstanbul’da yılbaşı kutlamaları için birçok alternatif mevcut. Sokak ve cadde süslemeleri eskisi kadar yoğun olmasa da başlarken vatandaşların yılbaşı kutlamaları için planlamaları da hız kazandı. Peki İstanbul’da yılbaşı nerede kutlanır? Bu sorunun birçok yanıtı var.

İstanbul’da Yılbaşı Kutlamaları 2022

İstanbul’da eğlence denilince akla gelen ilk yer tabi ki Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Nevizade, Asmalımescit gibi yerleri kapsayan Beyoğlu. Hareketli yaşamın hiç durmadığı Beyoğlu’nda yılbaşı kutlamaları için birçok alternatifi barındırıyor. Taksim Meydanı’nda geri sayım yapılırken İstiklal Caddesinin neredeyse tüm ara sokaklarına serpilmiş olan mekanlarda da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor.

Anadolu Yakası‘nda ise kutlamaların merkezi şık Bağdat Caddesi oluyor. Cadde süslemeleriyle ışıl ışıl olan caddede geri sayım bir başka. Cadde boyunca uzanan birçok mekanda da yeni yıla eğlence dolu bir şekilde girebilirsiniz. Bu mekanların neredeyse tamamı yılbaşına özel programlar hazırlıyor.

Yeni yıla havai fişekler ve lazer gösterilerini izleyerek girmek isteyenlerin uğrak yeri ise İstanbul Boğazı oluyor. Gösterilerin en güzel izlendiği yer ise hiç kuşkusuz Ortaköy Meydanı. Boğaz boyunca birçok mekanda da boğaz manzaralı harika bir yılbaşı eğlencesi yaşayabilirsiniz. Ortaköy’ün ara sokaklarında ve Beşiktaş köyiçindeki mekanlarda yılbaşı eğlencesi sabaha kadar devam ediyor.

İstanbul’da yılbaşının en ışıl ışıl kutlandığı yer ise Şişli Belediyesi’nin yıllardır devam ettirdiği geleneğe bağlı olarak Nişantaşı. Sokaklar şimdiden yeni yılın havasına girmiş durumda. Işıltılı sokaklar, rengarenk vitrinler, sokak süslemeleriyle yılbaşı ruhunu yansıtan Nişantaşı’nda da isterseniz mekanlarda doyasıya eğlenebilirsiniz.

İstanbul’da eğlencenin doruğa ulaştığı lokasyonlardan biri de Bakırköy. Hem meydanda geri sayıma katılabilir hem de Bakırköy’ün şık mekanlarında gönlünüzce eğlenerek yeni yıla merhaba diyebilirsiniz.

Eğlencenin ve sanatın başkenti İstanbul’da yılbaşı için özel olarak organize edilen birçok konser etkinliği de sizleri bekliyor. Şehrin her tarafına dağılmış etkinlik mekanlarında sevdiğiniz ünlü sanatçıların yılbaşı konserlerine katılabilir, yeni yıla doyasıya şarkı söyleyerek girebilirsiniz.

İstanbul’da yılbaşına en iyi hazırlanan mekanların başında lüks oteller geliyor. Yılbaşı gecesine özel leziz gala menüleri hazırlayan oteller, en ünlü sanatçıları sahneye çıkarmak için adeta yarışıyor. Sevdiğiniz sanatçıları, lüks otellerin konforuyla birlikte harika bir ortamda dinleyerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Beyoğlu, Asmalımescit, Kadıköy, Karaköy, Kumkapı, Bakırköy, Boğaz şeridi, Beşiktaş, Ortaköy gibi merkezlere dağılmış olan meyhanelerde nostaljik şarkılarla yeni yıla çakırkeyf bir şekilde girmek isterseniz alternatifiniz çok. Zeki Müren, Müzeyyen Senar gibi usta sanatçıların şarkılarıyla felekten bir gece geçirmek için İstanbul meyhaneleri sizleri bekliyor.

Genelde DJ performansları ile eğlencenin doruğa çıktığı İstanbul mekanlarında eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Dilerseniz Taksim ve Kadıköy’ün ara sokaklarında isterseniz boğaz kıyısındaki lüks mekanlarda müzik tarzınıza göre çılgınca eğlenebilirsiniz.

İstanbul’daki tüm
İstanbul Yılbaşı 2022 »
programları sizi bekliyor.

Paylaş:

Yorum Yaz

    YılbaşıGalası Abonelik

    Şehrinizdeki yılbaşı programlarını size gönderelim mi?

    Haberler Yılbaşı 2022 »